The EU's Cultural Network - Iranians

The EU:s Multicultural Network - Iranians شبکه فرهنگی ايرانيان اتحاديه اروپا   

                                                                             

 |صفحه نخست تابلو اعلانات|  گفتگو | بايگانی | پيوندها  |Lδnkar|Svenska

دفاع از حقوق بشر ، آزادی  و  دمکراسی از اهداف «شبکه فرهنگی ايرانيان اروپا» است.

قرار دادن اطلاعيه ها و  لينك سايت ها به معني تاييد ديدگاه ها و محتواي آنها نيست

در باره EUCN

 EUCN در شهرهای مختلف اروپا:

گزارش تصويری از تاسيس EUCN 

فعاليت؛ پروژه

تماس با  EUCN

تماس با وب سايت

 

»»»

 

 

 

 

 

IKFC

کانون پژوهش فرهنگ ايران

»»»

 

 

 

 

 

گزارش‌های تصويری

»»»

 

 

 

گزارش  اعزام جوانان به سازمان ملل

»»»

 

 

 

 

 

 

کتابخانه‌

»»»

 

 

گزارش مالی شماره 3

 

گزارشگر: امیر جواهری لنگرودی  

26 مارس 2007 /گوتنبرگ – سوئد

 

 

سال همگرایی ها و اعتماد ها

 

  

سهم ما در شادی نوروزی بر سفره کارگرا ن شرکت

 

واحد تهران و حومه ،هرچند ناچیز ولی تا حال

 

 000 / 100 کرون گردید!

 

  کمپین یاری رسانی  مالی به کارگران سندیکای مستقل شرکت واحد تهران و حومه با عنوان : " اقدام انسانی مشترک " با شمارش معکوس 15 روز به نوروز مانده خود را اینگونه تعرف کرد : « درایران بیکاری و اخراج کارگران از محیط کارهرروز فزونتر می گردد . سفره کارگران همچنان خالی ازغذا ، میوه و شیرینی و فرزندان آنان فاقد لباس نو می باشند . کودکان کارگران ، چشم براه دستان مادر و پدر خود بوده وکارفرمایان نظام نیز، همچنان آنان را از دریافت دستمزد های لازم محروم مینمایند و... ما سازماندهنده گان این اقدام مشترک یاری رسانی ما لی به کارگران ایران ، درانتظار یاری های بیدریغ شما می باشیم تا به کمک یکدیگر این وظیفه انسانی را به سامان ببریم.

رادیو سپهر – گوتنبرگ

رادیو همراه – گوتنبرگ

کانون پژوهش فرهنگ ایران– گوتنبرگ

کانون دفاع از آزادی بیان – گوتنبرگ

فرهنگسرای اندیشه – گوتنبرگ (سوئد)

 

اقدام ما تا به امروز پاسخ در خور خویش را از جامعه ایرانیان شهر گوتنبرگ و فراتر از آن نیز در یافت داشته است . در این میان کودکان با اعتماد به ما دارایی خویش را ازدرون قللک هایشان به دوستان همبازی خویش در ایران  در درون صندوق های ما جا دادند . انسانهای بس آزاده و ترقیخواه وباورمند به پشتیبانی از مبارزات کارگران و زحمتکشان وهمراهی با صفوف آنان ، به هرطریقی یاری رسان این اقدام جمعی و پشتیبان آن شدند و انجمن ها وتشکهای فرهنگی و تعدادی از رسانه های خبری شهر از جمله :

مرکز آموزشی ایران  -  جمعی از راننده گان ایرانی اتوبوس شهری – گوتنبرگ منطقه ما یورنا و فرولوندا و باکا پلان - رادیو صبح شنبه با شما رادیو مهر رادیو هماوند  اتحادیه سراسری ایرانیان غرب سوئد -  انجمن بازنشستگان ایران انجمن دوستی ایران وسوئد، پارتیله  -  گروه تاتر آزادو رادیو آزاد  -  انجمن بهنما وصداوسیمای نور -  کانون فرهنگ معرفت  -   تیم والیبال پارتیله  -  کانون موسیقی آهنگ  -  جامعه دفاع از حقوق بشر و دمکراسی در ایران ، گوتنبرگ -  تاکسی  رانان ایرانی شماره 320 شهر گوتنبرگ  -  آسیل کمیته گروه ایران (گوتنبرگ) -  انجمن فردوسی  -  رادیو البرز، گوتنبرگ -  انجمن موزیک درمانی ،گوتنبرگ –  سازمان جشنهای اسکاندیناوی –   رادیو ایران زمین -  فعالین همبستگی اسلو (نروژ ) -  شبکه فرهنگی ايرانيان اروپا –  ویدئو کلوب رضا –   اورینتال موزیک   و دیگران ...

با این کاروان مالی همراه ودر انتقال اهمیت این اقدام و جلب اعتماد عمومی و همگرایی ها سهم بسزایی داشتند.

 

شمارش کمک های جمع آوری شده در جشن چهارشنته سوری - گوتنبرگ، - سوئد

 

بیگمان جمع شدن مبلغ بیش از 100هزارکرون سوئد ، در شرایط موجود،  نماد پیوند همدلی ها ، همگرایی ها و وحدت انسانی جوشانی ایست که میرود در سال 1386 جایگاه ویژه ای در بین جامعه ایرانیان شهر گوتنبرگ و همینطور در بین دیگر ایرانیان ایجاد نماید . ما ضمن گزارش هر روزه و هر شبه خویش از طریق رادیو های شهر ورادیو سراسری پژواک توانستیم ، ضریب این اعتماد ها وسعت بخشیم . علیرغم اینکه زمان کمپین مالی به پایان رسیده و لی موج وسیع  زایش اعتماد بر این اقدام فرا گروهی و فرا سازمانی ، کار جمع آوری مالی  را با اسقبال روبرو ساخته است و یاری های مالی  همچنان  دنبال می گردد. 

 

دست اندرکاران این اقدام با مشورت یکدیگر پولهای جمع شده را در دو نوبت، در تاریخ 12 مارس مبلغ000 /30 کرون و در تاریخ 23مارس 2007 نیز مبلغ076 /70کرون را به ایران از طریق آقای ابراهیم مددی نائب ریئس سندیکای مستقل شرکت واحد اتوبوسرانی  تهران و حومه به کارگران این شرکت حواله کردیم . آنچه در ایران دریافت شد در نوبت اول مبلغ000/915 / 3 ودر نوبت دوم به مبلغ000/250 /9  هزار تومان بوده است . به این ترتیب ما به سهم خویش تا به امروز مبلغ000/ 165/13هراز تومان به شرکت واحد تهران و حومه ارسال داشتیم .

لازم به توضح است که تا به امروز موفق شدیم از طریق دو رادیو سپهر و همراه در تاریخ های 15 مارس و 26 مارس گفتگوی تلفنی با آقای ابراهیم مددی داشته باشیم . که این گفتگوها در تارنمای رادیو سپهر به آدرس زیر* موجود است .

 

باردیگر سپاس و امتنان خودمان را از این همه باور و اعتماد به فعالان این اقدام انسانی ، ازیکایک  شما کودکان – جوانان – زنان و مردان شریف و برابری طلب اعلام میداریم و در برابر عظمت کار و حضور شما کمر خم می نماییم  . در حال حاضر صندوق ما مبلغ 7182 کرون به اضافه 20 دلار موجودی دارد که در ادامه کار گزارش می گردد. به باور ما هنوز ظرفیت پُرشمار هزاران هزار نفری شهر گوتنبرگ وحومه در راه یاری رسانی و همراه شدن با کمپین نوروزی ما خالی است . امیدواریم که در آینده و در راستای گشایش " فوند مالی "، بتوانیم امر کمک رسانی مالی به کارگران اعتصابی و زحمتکشان زیر خط فقر را در جای جای ایران ، سهم ناچیز خود را با نیروی وسیع تر انسانی در این مسیر با خود همگام نماییم . انجام این کار تنها از طریق تحکيم پا یه اعتمادها و تقویت همگرایی ها فراهم می آید .

 

با آرزوی های نیک در سال پیش روی و به امید تقویت هر چه بیشتر اعتماد ها به یکدیگر و در پیوند با مبارزات آزادیخواهانه و برابری طلبانه جنبشهای اجتماعی  درون کشور ( زنان – دانشجویان – معلمان – کارگران و زحمتکشان ، نیروی میلیونی بیکاران – خانواده های زندانیان سیاسی ) و یاری رسانی  مالی مداوم به آنان در راستای پیشبرد امر مبارزاتی سترگ آنان در راه رهایی و زدوده شدن استبداد و عمله ظلم و فساد از دامن جامعه ما ایران !

 

* لینک گفتگوی راديو سپهر با آقای ابراهیم مددی نائب رئیس سندیکای مستقل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه

 

http://www.radiosepehr.com/mosahebe.html

http://www.radiosepehr.com/mosahebe.html

 

 

 

 

گزارش مالی شماره 2

 

 

گزارشگر: امیر جواهری لنگرودی  

بر گرفته از گزارشهای: رادیو سپهر و رادیو همراه !

16 مارس 2007 /گوتنبرگ – سوئد

اقدام انسانی مشترک ، یاری مالی به کارگران شرکت واحد (ایران)

               ایده یاری رسانی مالی  با عنوان : " اقدام انسانی مشترک " ، شمارش معکوس تا نوروز 1386، را باید نخستین اقدام جمعی شمرد که بلا فاصله با پشتیبانی و حمایت اشخاص – انجمن ها و کانون های فرهنگی - اجتماعی شهر ، رادیو های گوناگون روبرو گردید و امروز بدل به کاری جمعی و مورد مدافعه همگان گشته است.

در طی یک هفته نه یک رادیو و یا دو رادیو ، بلکه چندین و چند رادیو ، دفاتر مراکز فرهنگی در همگامی  جمعی خویش ، در به ثمر رساندن این اقدام،

خود را سهیم می دانند . در طول روز از اول صبح تا نیمه های شب ، از طریق رادیو های خود، جنبه های گوناگون این " اقدام انسانی مشترک " را بدرون خانه های ایرانیان شهر گوتنبرگ و از طریق فعالین چندی بدرون اجتماعات سوئدی ها نیز برده اند .

جمع کل جمع آوری شده ، تا 16 مارس پنجاه هزار ( 50000 ) کرون بوده است، که معادل مبلغ سی هزار ( 30000 ) کرون آن در تاريخ 21 اسفند به ايران ارسال شده است.

مبلغ جمع آوری شده را خانواده ها، افراد از صنف های مختلف؛ رادیو ها ، انجمن های فرهنگی و اجتماعی   و ... به مراکز زير پرداخت کرده اند:

-          مرکز انديشه:              14600 (چهارده هزارو ششصد) کرون (1)

-          اورينتيال موزيک            8310  (هشت هزارو  سيصد و ده) کرون (2)

-           کانون:                      8070 (هشت هزارو هفتاد) کرون (3)

-          راديو سپهر:                 7500  (هفت هزارو پانصد ) کرون (4)

-          صرافی ميرکس:           2500 (دو هزارو پانصد) کرون

-          کانون موسيقی آهنگ:    2000 (دوهزار) کرون

-          ويدو کلوپ رضا:            2000 (دو هزار) کرون

-          رانندگان اتوبوس:          1720 (هزارو هفتصد و بيست) کرون

-          پيوند مارکنينگ:            1000 (هزار) کرون

-          و ديگر ...                   2300 (دو هزارو ششصد) کرون (5)

تلاش برای جمع آوری «ياری مالی» بيشتر ادامه دارد!

رادیو سپهر – گوتنبرگ

رادیو همراه – گوتنبرگ

کانون پژوهش فرهنگ ایران– گوتنبرگ

کانون دفاع از آزادی بیان – گوتنبرگ

فرهنگسرای اندیشه – گوتنبرگ (سوئد)  

پشتیبانان اقدام انسانی مشترک – گوتنبرگ ( کمپین یاری رسانی مالی به کارگران ایران):

مرکز آموزشی ایران

جمعی از راننده گان ایرانی اتوبوس شهری – گوتنبرگ منطقه ما یورنا و فرولوندا

رادیو صبح شنبه با شما

رادیو مهر

رادیو هماوند

رادیو کیان ایران

اتحادیه سراسری ایرانیان غرب سوئد

کانون بازنشتگان ایران

انجمن دوستی ایران وسوئد- پارتیله

گروه تاتر آزاد

 صداوسیمای نور

کانون فرهنگ معرفت

 تیم والیبال پارتیله

کانون موسیقی آهنگ

جامعه دفاع از حقوق بشر و دمکراسی در ایران – گوتنبرگ

تاکسی  رانان ایرانی شماره 320 در سنتروم شهر گوتنبرگ

رادیو البرز – گوتنبرگ

  

پانوشت:

1- اين مبلغ شامل جمع آوری و دريافتی از: خانم ... در پاتوق کتاب انديشه 5000 کرون؛  فرهنگسرای انديشه (500 کرون)، صندوق انديشه (2500 کرون)؛ تظاهرات 8 مارس، روز جهانی زن (650 کرون)

2- اين  مبلع شامل کمک های هموطنان ما به اورينتيال موزيک؛ از جمله خانم ها افسر و هما (600 کرون)  و  شمارش مبلغ  صندوق هاي اين محل می باشد.

3- اين مبلغ شامل دريافتی از: دکتر کاظم علمداری از آمريکا (200 دلارمعادل 1470 کرون )  ؛ تيم واليبال پارتيله (2000 کرون)؛ انجمن دوستی پارتيله (2000 کرون)؛ جامعه دفاع از دمکراسی و حقوق بشر در ايران -کوتنبرگ (500 کزون)؛  داريوش از همبستگی اسلو (500 کرون)؛ مناف از همبستگی اسلو (500 کرون)؛ کانون ( IKFC ) گوتنبرگ (1100 کرون)

و همچنين کانون ،مبلغ 2370 کرون  از  شبکه فرهنگی ايرانيان اروپا  ( بهزاد 100 يورو، وهاب 50 يورو ، حسن 30 يورو ، رضا 400 کرون؛ داريوش  300 کرون)، دريافت کرده است، که  در شمارش اين گزارش نيامده است

4- اين  مبلع شامل مجموعه کمک های است که هموطنان ما از طريق راديو سپهر پرداخت کرده اند؛

5- اين مبلغ شامل دريافتی از: خانم سودابه (  700 کرون)؛  قنادی نايس( 500 کرون)، آرايشگاه ايلين ( 600 کرون)؛ آقای محسن کردی ( 500 کرون)

 

 

 

گزارش مالی شماره 1

 

اقدام انسانی مشترک ، یاری مالی به کارگران ایران – شرکت واحد

 

  وقتی کارگران هزینه زندگی خود را ماهیانه بیش از 500 هزار تومان برآورد می کنند و وزیر کار و کارفرما ، بهمراه به اصطلاح نماینده گان کارگران آنرا به 183 هزار تومان در ماه تقلیل می دهند.

 

                وقتی کارگر را به بهانه  جانبداری و دفاع از حق تشکل و ایجاد آن ، بر پایی اجتماعات ، طرح مطالبات معوقه و یا دریافت حقوق های عقب مانده خود دست به اعتصاب  می زنند ، اخراج ، دستگیر و زندان و بیکار می سازند . جایی تردیدی برای مدافعان این نیروی عظیم بیکار شده باقی نمی ماند که باید به یاری همنوعان خویش بر خیزد.

               ایده یاری رسانی مالی  با عنوان : "اقدام انسانی مشترک" ، شمارش معکوس تا نوروز 1386، را باید نخستین اقدام جمعی شمرد که به ابتکار : مسئولین  رادیو سپهر ، رادیو همراه، کانون دفاع از آزادی بیان ، کانون پژوهش فرهنگ ایران و فرهنگسرای اندیشه در گوتنبرگ  (سوئد) جرقه استارتش زده شد و بلا فاصله با پشتیبانی و حمایت اشخاص – انجمن ها و کانون های فرهنگی - اجتماعی شهر ، رادیو های گوناگون روبرو گردید و امروز بدل به کاری جمعی و مورد مدافعه همگان گشته است.

 

                    در طی یک هفته نه یک رادیو و یا دو رادیو ، بلکه چندین و چند رادیو ، دفاتر مراکز فرهنگی در همگامی  جمعی خویش ، در به ثمر رساندن این اقدام ، خود را سهیم می دانند . در طول روز از اول صبح تا نیمه های شب ، از طریق رادیو های خود، جنبه های گوناگون این " اقدام انسانی مشترک " را بدرون خانه های ایرانیان شهر گوتنبرگ و از طریق فعالین چندی بدرون اجتماعات سوئدی ها نیز برده اند .

 

                 امروز بیش از هر وقتی حافظه ایرانیان شهر گوتنبرگ و حومه در رابطه با بیکاری بیش از 54 نفر از کارگران و فعالان کارگر ی سندیکای شرکت واحد تهران و حومه و بی توجهی مسئولان نظام و وزارت کار نسبت به آنان ، بر انگیخته شده و از چگونگی یاری بدانان و سرعت بخشیدن کمک به کارگران صحبت می کنند . همه این ما می خواهند که به این کار ادامه دهیم و به همین حد بسنده نکنیم که تا 29 اسفند آنرا به پایان ببریم بلکه کمک به کارگران را تبدیل به  مستمری رسانی ثابتی  گردانیم که هر ماهه این کار بشکلی منظم انجان پذیرد.

 

                  کمپین شمارش معکوس " اقدام انسانی مشترک – گوتنبرگ " تا به امروز با استقبال جمعی روبرو شده و ما توانستیم از طریق قللک های جمع آوری و خط آزاد تلفنی رادیو سپهر، کانون و مرکز اندیشه

در ششمین روز این اقدام ( 12 مارس 2007 برابر 21 اسفند 1385) مبلغ 30810 810/30 کرون را از چند مرکز جمع آوری پول : ( کانون بازنشستگان – رادیو سپهر- پاتوق کتاب اندیشه – ویدئو کلوب رضا – اورینتال موزیک ...)  شمارش نموده و مبلغ 30000 (سی هزار) کرون آن معادل  3915000 (سه ميليون و نه صد و پانزده هزار) تومان آنرا به ایران حواله نماییم .

                

 کار ستُرک جمع آوری مالی همچنان ادامه دارد و ما طی 8 روز باقی مانده و بویژه در تظاهرات ضد جنگ ( 17 مارس ) و مراسم های نوروزی انجمن های گوناگون و جلسات سخنرانی و اجراء تاتر شهر و مراسم  شب چهارشنبه سوری ، در برنامه ها خواهیم بود و قللک های خود را بین ایرانیان  و دوستان سوئدی خود خواهیم گرداند.

 

                 یاری بیدریغ شما ما را لبریز از شادی و شعف نموده و ما به سهم خویش در برابر این سطح از حس انساندوستی یکایک شما سر فرود می آوریم .

 

 گزارشگر : امیر جواهری لنگرودی

 

 

 

درخواست از دوستان کانون:
سازماندهنده گان  اقدام مشترک یاری رسانی مالی به کارگران ایران ، درانتظار یاری های بیدریغ همه ما می باشند تا به کمک یکدیگر این وظیفه انسانی را به سامان ببرند و قبل ار چشن نوروزی هديه ما را به عزيزان مان در ايران برسانند.

به همين منظور، آدرس پستی و شماره حساب کانون، يکی از سازماندهندگان اين حرکت ، را برای علاقمندان به شرکت در اين اقدام انسانی ارسال می دارم تا در صورت تمايل هديه شان را به حساب آن واريز نمايند.

 
IRANSKA KULTURFORSKNINGENS CENTER

PLUSGIRO : 4 805 515-6


IBAN: SE679500009602648055156


POST ADDRESS: BOX 2125 /42402 ANGERED(GOTHENBURG –SWEDEN)
MOBIL: 0046- 707856649
E-MAIL: IKFC@TELIA.COM
 

برای اطلاعات بيشتر در مورد حساب پستی می توانيد به آدرس اينترنتی آن (صفحه انگليسی آن) مراجعه نمائيد: http://www.plusgirot.se/sitemod/default/portal.aspx?pid=503352

نتايج اين حرکت، برای اطلاع همه، در آدرس اينترنتی ، که در مقدمه اين ياداشت آمده است، با شرح کامل دريافتی ها، و چگونگی ارسال مبلغ ، درج خواهد شد!

با آرزوهای نيک و با اميدواری به پاسخ مثبت شما عزيزان!

 

 

اطلاعيه

اقدام انسانی مشترک

در آستانه نوروز 1386 جنبش ياری رسانی مالی به کارگران ايران

شمارش معکوس، 15 روزبه نوروز1386 مانده است

ایرانیان آزادیخواه !

بیش از 15 روز به نوروز 86 نمانده است . در ایران بیکاری و اخراج کارگران از محیط کار هرروز فزونتر می گردد . سفره کارگران همچنان خالی از غذا ، میوه و شیرینی و فرزندان آنان فاقد لباس نو می باشند . کودکان کارگران، چشم براه دستان مادر و پدر خود بوده و کارفرمایان نظام نیز، همچنان آنان را از دریافت دستمزد های لازم محروم مینمایند .

در این میان بیش از 50 تن از فعالان کارگری سندیکای مستقل شرکت واحد تهران و حومه بیش از یکسال از کار بیکار شده و تعدادی از آنان نیز احکام اخراج خود را درست در آستانه نوروز از کارفرمای شرکت دریافت داشته اند .

ما، تعدادی از انجمن های فرهنگی و اجتماعی و رادیوهای شهر گوتنبرگ ، طی اقدامی مشترک و انسانی از امروز سه شنبه 15 اسفند 85 (6 مارس 2007) تا 29 اسفند یعنی به فاصله 15 روز در سطح شهر گوتنبرگ و حومه دست به جمع آوری کمک های مالی زده و در اینراه دست های پُرمهر یکایک شماها را بگرمی میفشاریم.

ما قللک های مالی را در مراکز پُررفت و آمد ایرانی ها قرار داده و به اطلاع عموم می رسانیم .

شما می توانید به هر طریق ممکن، از جمله از طريق حساب پستی:  0 - 4289144  ، کمک های مالی خود را،

 به ما برسانید.  در پایان سال 1385 کمکها شمارش شده و با اعلام مبالغ جمع آوری شده  و فهرست اسامی کمک کنندگان، آنرا به نام یاری رسانی جامعه ایرانیان شهر گوتنبرگ به فعالان کارگری در ایران برسانیم .

ما سازماندهنده گان این اقدام مشترک یاری رسانی مالی به کارگران ایران ، درانتظار یاری های بیدریغ شما می باشیم تا به کمک یکدیگر این وظیفه انسانی را به سامان ببریم.

 

رادیو سپهر – گوتنبرگ

رادیو همراه – گوتنبرگ

کانون پژوهش فرهنگ ایران– گوتنبرگ

کانون دفاع از آزادی بیان – گوتنبرگ

فرهنگسرای اندیشه – گوتنبرگ (سوئد)

 

 

پشتیبانان اقدام انسانی مشترک – گوتنبرگ ( کمپین یاری رسانی مالی به کارگران ایران):

 

 مرکز آموزشی ایران

جمعی از راننده گان ایرانی اتوبوس شهری - گوتنبرگ؛ منطقه مايورنا و فرولوندا

رادیو صبح شنبه با شما

رادیو مهر

رادیو هماوند

رادیو کیان

اتحادیه سراسری ایرانیان - غرب سوئد

انجمن بازنشتگان ایران

انجمن دوستی ايران و سوئد در پارتيله (سوئد)

گروه تاتر آزاد

صدا و سيمای نور

کانون فرهنگ معرفت

تيم واليبال پارتيله

کانون موسيقی آهنگ

جامعه دفاع از دمکراسی و حقوق بشر در ايران (گوتنبرگ)

همبستگی،  اسلو - نروژ (داريوش - مناف)

 

 

 

شبکه فرهنگي ايرانيان اتحاديه اروپا، ( EUCN نهادی است غير انتفاعی و متشكل  از انجمن ها و كانونهای باورمند به دمکراسی، آزادی و منشور جهانی حقوق بشر ؛  كه در زمينه های فرهنگی، اجتماعی و حقوق بشر در كشورهای اتحاديه اروپا فعاليت دارند.  اولين نشست EUCN در تابستان 2001 برگزار شد. و  اساسنامه و اهداف آن پس از يک سال گفتگو و تبادل نظر ؛  در نشست عمومی  تاريخ 29 تا 31 ژوئيه 2002 در يون شوپينگ - سوئد؛با شرکت نمايندگان تعداد زيادی از انجمن های ايرانی از کشورهای:  آلمان؛ اطريش؛ ايتاليا؛ انگلستان؛ دانمارک؛ سوئد؛ نروژ ؛ هلند و ... ؛ بررسی و تصويب شده است.  از جمله اهداف   EUCN - شناخت و دستيابی به علايق و نقطه نظرهای مشترک ؛ تبادل تجربه، اطلاعات و دانش  و گسترش همکاری بين انجمن های فعال در کشورهای  اتحادیه اروپا و دفاع از حقوق بشر، آزادی و دمکراسی  می باشد

Copyright © 2003 IKFC. - All rights reserverad. Contact:IKFC

 | Lδnkar|Svenska تابلو اعلانات|  گفتگو | بايگانی| پيوندها |صفحه نخست