The EU's Cultural Network - Iranians

The EU:s Multicultural Network - Iranians           شبکه فرهنگی ايرانيان اروپا   

                                                                             

صفحه نخست    |  Länkar  |   Om EUCN (svenska

 

دفاع از حقوق بشر ، آزادی  و  دمکراسی از اهداف «شبکه فرهنگی ايرانيان اروپا» است.

 

در باره EUCN

 EUCN در شهرهای مختلف اروپا:

گزارش تصويری از تاسيس EUCN 

فعاليت؛ پروژه

تماس با  EUCN

تماس با وب سايت

IKfC

کانون پژوهش فرهنگ ايران »»» 

 

کتابخانه

»»»

 

جوانان در پارلمان اروپا

i EU-parlamentet

 

جوانان در پارلمان سوئد

i Sveriges Parlament

 

جوانان در سازمان ملل

Ungdomarnas konsert och resa till FN för Fred och Frihet

 

Dr. Lahidji

 

 Dr. M. Ajoudani

 

Dr. F. Raisdana

 

Dr. N. Zarafshan

  

Ali-Ash. Darvishian

 

Dr. H. Peyman

 

Yeshkevari

 

محمدهادى محمدى - مصاحبه با سايت ميراث فرهنى

گزارش حمايت ايرانيان

از آموزش بچه های کار و خيابانی و ...

»»»»»»

اردوی تابستانی

شبکه فرهنگی ايرانيان اروپا    و     کانون پژوهش فرهنگ ايران در سوئد

13 تا 17 آگوست 2008 در برلين

برداشت يک شرکت کنندۀ جوان، مقيم ايران، از اردو

برخيز دلا كه دل به دلدار دهيم

 جان را  به جمال آن خريدار دهيم

اين جان و دل و ديده پي ديدن اوست

 جان و دل و ديده را به ديدار دهيم

ايراني، كرد ، بلوچ ، ترك ، شرق و غرب و جنوب و شمال ، همه از يك ريشه اند چه در ايران ، چه دور از ايران، همه به يك اصل برميگردند. اين مهم نيست كه تو كجا زندگي مي كني، درچه جغرافيايي از دنيا ، مهم اين است كه يك ايراني هستي.

مهماني و جشن و پايكوبي جزء خصوصيت اصلي يك ايراني است. اين جشنها ميتواند براي تولد يك فرزند باشد يا جشن تولد يك دختر 17 ساله يا يك دوره خانوادگي ماهانه و يا يك اردوي تابستاني ايرانيان مقيم اروپا.

شايد قشنگ ترين و جالب توجه ترين ويژگي اين اردو براي من قاطعيت تمام افراد براي شركت در اردو، حتي براي يك نيمروز بود. از سراسر اروپا گرد هم آمدند تا يادشان نرود كه با وجود اينكه در ايران نيستند، خانوادهايشان در ايران را دير به دير ميبينند، دلتنگ كوچه و محله و ييلاقشان هستند، دلشان براي يك آبگوشت سنگي ايراني تنگ شده، ولي با ديدن يكديگر بخش اعظمي از اين دلتنگي ها جبران خواهد شد. حضور همسران ميانسال نشان از اين واقعيت دارد. گرچه كه ممكن است دخترش به دليل دوره آموزشي در اسلوني نيايد يا پسرش مشغول كار تابستانه باشد ولي او مي آيد و يا در مواردي ديگر ، با اينكه جوانانشان در جامعه ايي با فرهنگي كاملا متفاوت اما مترقي ( كه البته بايد اذعان كنم كه براي من شايد حسودي برانگيز باشد) براي يك شب هم كه شده در جشن و رقص و شادي شركت ميكنند. دوستان همسن خود را با خود مي آورند، كه حتي ايراني هم نيستند، تا به آنها نشان دهند فرهنگ ايراني چيست؟ گرچه كه به گونه ايي ديگر در دنيا مطرح شده است.

بايد اعتراف كنم كه مجموعه كيز (Keiz) بسيار سرسبز و داراي طبيعتي فوق العاده بود كه خود به قشنگي فضا كمك كرد. درياچه اي بسيار زيبا با قايق و پاروي دستي ، شنا در آب درياچه ، دوچرخه سواري در فضاي باز بسيار لذت بخش بود. موسيقي زنده محلي و رقص و پايكوبي شبانه، فراموش نشدني ترين لحظات را براي همه ايجاد كرد. الحق كه محيطي بسيار تفريحي و مفرح بود.

اما ايراني يك مشكل شخصيتي اساسی دارد كه من گمان ميكردم در خارج از ايران براي ايراني ها حل شده است ( البته ميتوانم بگويم تعديل پيدا كرده است) و آن هم عدم هماهنگي و روحيه انعطاف پذيري و برنامه ريزي دقيق براي كار گروهي است. نبايد فراموش كنم، كاری بس مشكل است، شايد اگر به من واگذار ميشد هرشب بايد نان و پنير مي خوردند!!!

از مهمترين ويژگي هاي يك ايراني شكمو بودن است. معلوم است خوب كجاي دنيا قرمه سبزي ميفهمند، آش رشته دارند و در عمرشان مرغ شكم پر خورده اند. گمان ميكنم كه اگر از نظر سرويس غذايي بتوان مهمانان را خوب پذيرايي كرد كمك شاياني به جذاب شدن اردو مي كند.

من در مورد هزينه اردو نظري نمي توانم بدهم چون نه از درآمد ايرانيان مقيم اروپا خبري دارم و نه از دخل و خرج آنها، اما ميدانم كه انجام چنين كاري بسيار هزينه بر و پر مسئوليت است . واضح است كه مي بايست در مقابل هزينه پرداخت شده خدمات مناسبي ارائه شود.

در آخر مي خواهم به همه مهمانان اردو بگويم ، اول اينكه هيچ وقت از جانب دوستان و خويشاوندانشان  فراموش نمي شوند، حتي اگر به ايران نيايند و دوم اينكه، مهم اين است هم اكنون شرايط زندگي خوبي دارند كه مي توانند سالي يك بار ( شايد هم بيشتر) سفر كنند، چه بسا در ايران خانواده هايي با وضعيت اقتصادي خوب هم چنين موقعيت هايي را نداشته باشند بخصوص در مورد جوانانشان و سوم اينكه، از كليه كساني كه در انجام چنين برنامه هايي تلا ش مي كنند خالصانه تشكر ميكنم.

با اميد روزهايي خوش

تهران، 6 شهريور 1387 برابر با 27 آگوست 2008

نيك

 

گزارش، بيلان مالی و ارزيابی اردوی 2008  و در بارۀ اردوی آينده

داوود نوائيان

»»»»»

******

گزارش تصويری از جشن تولد  در اردوی 2008  - برلين

»»»»»         2  »»»»»          3  »»»»»

       *****      

آرشيو اطلاعيه های اردوی 2008

»»»»»

Konsert för fred

 

گزارش‌های تصويری

 از فعاليت های

کانون پژوهش فرهنگ ايران و ...

در يوته بوری

»»»

 

 

EUCN

جلسه تاسيس شبکه فرهنگی ايرانيان اروپا

 

 

 اردوهای تابستانی کانون

اردوی  1999

اردوی 2001

اردوی 2004

اردوی 2005

 

Dr. S. Irandost

 

Dr. F. Raisdana

 

Moradi_Kermani

 

  H. Mohammadi

 

Said Madani

 

Parsa & Jazaeri

 

Maryam  Moktari

 

Zoherh Ghaeini

 

 

Nowrowz

 

Volleyball

 

 

گزارش‌های تصويری از فعاليتهای فرهنگی و اجتماعی در يوته بوری! »»»

 

 

 

گزارش کوتاه از فعاليت  کانونپژوهش در سال 2003

 

 

شبکه فرهنگی ئيلبو

 

شبکه فرهنگي ايرانيان اتحاديه اروپا، ( EUCN نهادی است غير انتفاعی و متشكل  از انجمن ها و كانونهای باورمند به دمکراسی، آزادی و منشور جهانی حقوق بشر ؛  كه در زمينه های فرهنگی، اجتماعی و حقوق بشر در كشورهای اتحاديه اروپا فعاليت دارند.  اولين نشست EUCN در تابستان 2001 برگزار شد. و  اساسنامه و اهداف آن پس از يک سال گفتگو و تبادل نظر ؛  در نشست عمومی  تاريخ 29 تا 31 ژوئيه 2002 در يون شوپينگ - سوئد؛با شرکت نمايندگان تعداد زيادی از انجمن های ايرانی از کشورهای:  آلمان؛ اطريش؛ ايتاليا؛ انگلستان؛ دانمارک؛ سوئد؛ نروژ ؛ هلند و ... ؛ بررسی و تصويب شده است.  از جمله اهداف   EUCN - شناخت و دستيابی به علايق و نقطه نظرهای مشترک ؛ تبادل تجربه، اطلاعات و دانش  و گسترش همکاری بين انجمن های فعال در کشورهای  اتحادیه اروپا و دفاع از حقوق بشر، آزادی و دمکراسی  می باشد

Copyright © 2003 IKFC. - All rights reserverad. Contact:IKFC

 | Länkar|Svenska تابلو اعلانات|  گفتگو | بايگانی| پيوندها |صفحه نخست